LINQ : تحولی بزرگ در کار با داده ( بخش اول )

نرم افزار یکی از ارکان مهم فناوری اطلاعات و ارتباطات در عصر حاضر است . گرچه نرم افزار در گذشته نيز همواره حائز اهمیت بوده است ، ولی در ساليان اخير به دليل گسترش اينترنت و ظهور نسل جديدی از برنامه های کامپيوتری موسوم به برنامه های وب ، نگاه به نرم افزار و انتظار از آن در جهت تامين طيف گسترده ای از خواسته ها تغيير و رشد چشمگيری يافته است . به همين دليل است که در دنيای نرم افزار هر روز تحولات مهمی اتفاق می افتد و فناوری های جديدی قدم در اين عرصه می گذارند .

چهار راه ساده و موثر برای کاهش رتبه الکسا + یک هشدار

Alexa نامی است که مطمئنا تابحال شنیده اید؛ شرکتی زیرمجموعه Amazon.com که بالغ بر ۳۰ میلیون وبسایت را از نظر شهرت، میزان بازدید و نحوه انتشار مطلب، رتبه بندی می کند. در نوشته اخیر شما را با ۴ روش ساده و موثر و مهم تر از همه بدون ریسک آشنا می کنیم؛ ابتدا در صورتی که تابحال گزارش های سایت الکسا در مورد وبلاگ و یا وبسایت خود را با دقت بررسی نکرده اید پیشنهاد می کنیم به Alexa.com سری زده و سیر حرکت وبسایت خود در چند ماهه اخیر را به دقت مشاهده نمایید..

DNS - Domain Name service

IP آدرسها راه بسیار مناسبی برای تشخیص دادن و ایجاد ارتباط کامپیوترها با هم می توانند باشند

محافظ های صفحه نمایش چگونه کار می کنند؟ (قسمت اول)

هنگامی که برای بیش از چند دقیقه کامپیوتر خود را بدون توجه به صفحه کلید و ماوس رها کنید یک محافظ صفحه نمایش اجرا خواهد شد. این محافظ صفحه ممکن است یک صفحه سیاه ساده یک برنامه خاص یا یک برنامه جالب مانند رقص ماکارونی باشد. سوالی که در اینجا مطرح می شود آن است که محافظ صفحه نمایش چیست؟ هدف از آن چیست و چه چیزی را حفاظت میکند. از کجا میداند که چه موقعی باید شروع شود. در این مقاله سعی خواهیم کرد پشت صحنه صفحه را دیده و به این سوالات پاسخ دهیم

مدیریت کاربران و گروه ها در ویندوز ( WindowsUserAndGroups) قسمت دوم پیاده سازی

یکی از سناریو های معمول در شبکه ها تنظیم پوشه هایی است که اجازه می دهد کاربران اطلاعات شخصی خود را بر روی آن سیستم قرار دهند به گونه ای که امکان دسترسی دیگران وجود نداشته باشد.در این مقاله می خواهیم یک چنین سناریو ای را اجرا کنیم.