حذف پشتیبانی از کامپیوترهای فاقد شرایط دریافت ویندوز ۱۱

حذف

داستان پشتیبانی‌نکردن ویندوز ۱۱ از سخت‌افزارهای قدیمی تمامی ندارد و حالا این موضوع گریبان‌گیر کاربران ویندوز اینسایدر شده است. تعدادی از کاربران برنامه ویندوز اینسایدر که ویندوز ۱۱ را روی کامپیوترهای فاقد شرایط نصب کرده بود‌ند، با پیغام حذف سیستم خود از دریافت بیلد‌های آزمایشی ویندوز ۱۱ رو‌به‌رو شده‌اند. مایکروسافت از این کاربران درخواست می‌کند برای اینکه بخشی از برنامه ویندوز اینسایدر باشند، می‌توانند از ویندوز ۱۰ استفاده کنند.

ویندوز اینسایدر

به‌گزارش کهن، آزمایش‌کنندگان ویندوز ۱۱ در دو کانال Dev و Beta که از سخت‌افزارهای فاقد شرایط استفاده می‌کنند، این پیغام را دریافت کرده‌اند. افرادی که هنوز به آزمایش ویندوز ۱۱ علاقه‌مندند؛ اما به سخت‌افزار‌های واجدشرایط نصب ویندوز ۱۱ دسترسی ندارند، می‌توانند ازطریق فایل ISO ویندوز ۱۱ را روی کامپیوترشان نصب کنند. مایکروسافت رسما اعلام کرده است که کامپیوهای فاقد شرایط که از این طریق روی آن‌ها ویندوز ۱۱ نصب می‌شود، امکان به‌روزرسانی‌ به نسخه‌های جدید را ندارند.

ردموندی‌ها به کاربران اینسایدر که سخت‌افزار مدنظر برای اجرای ویندوز ۱۱ را ندارند، پیشنهاد می‌کند با ویندوز ۱۰ دوباره عضو این برنامه شوند و بیلد‌های آزمایشی این نسخه از سیستم‌عامل را بررسی کنند. طبق اعلام مایکروسافت، ویندوز ۱۰ تا سال ۲۰۲۵ پشتیبانی خواهد شد.

بسیاری از کاربران ویندوز اینسایدر از طرفداران سرسخت مایکروسافت هستند و بی‌شک از این حرکت مایکروسافت گیج خواهند شد که چرا با‌‌توجه‌‌به اینکه نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۱ به‌خوبی روی کامپیوتر قدیمی‌شان اجرا می‌شد، مایکروسافت تصمیم گرفته است دسترسی آن‌ها به بلید‌های جدید را غیر‌فعال کند. یکی از نکات مهمی که مایکروسافت درباره حداقل سخت‌افزار جدید ویندوز ۱۱ همیشه به آن اشاره می‌کند، افزایش امنیت کاربران است.

ویندوز ۱۱ سه‌شنبه، ۱۳ مهر، رسما منتشر خواهد شد؛ البته در‌حال‌حاضر از اجرای برنامه‌های اندرویدی روی این سیستم‌عامل خبری نیست. مایکروسافت می‌گوید در ماه‌های آینده، پیش‌نمایشی از اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی روی ویندوز ۱۱ دراختیار کاربران ویندوز اینسایدر قرار خواهد گرفت.

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید