برترینهای آیفون برای ارتقای سطح ریاضی

برترینهای

ریاضی می‌تواند بسیار دشوار باشد. اگر با یادگیری این علم دست‌وپنجه نرم می‌کنید و می‌خواهید مهارت‌های خود را افزایش دهید، تنها نیستید. خوشبختانه اپلیکیشن‌های متعددی برای آیفون و اندروید وجود دارند که می‌توانید برای بهبود مهارت‌های ریاضی و درک بهتر مباحث از آن‌ها استفاده کنید. در این مقاله، بهترین اپلیکیشن‌های آیفون برای ارتقای مهارت ریاضی را معرفی می‌کنیم.

Mental Math Learning Game

Mental Math Learning Game اپلیکیشنی جذاب و سرگرم‌کننده است که مهارت‌های ریاضی‌ را به بازی تبدیل کرده است. با این اپلیکیشن کنترل کاملی روی نوع مسئله‌ها خواهید داشت: جمع، تفریق، ضرب یا تقسیم. امکانات بیشتری در نسخه‌ی پولی این اپلیکیشن ارائه شده‌اند. همچنین، می‌توانید سطح دشواری هر مسئله را تغییر دهید.

بخش آمار (Statistics) داده‌های سودمندی مثل مجموع تمرین‌ها و نمره‌ی میانگین را دراختیارتان قرار می‌دهد که می‌تواند چشم‌اندازی جالب از پیشرفت شما را در طول هفته‌ها یا ماه‌ها نمایش دهد. افزون‌براین، می‌توانید Reminder یا یادآورهایی در این اپلیکیشن تنظیم کنید تا از پیوستگی کارتان مطمئن شوید. این اپلیکیشن از قابلیت چندکاربره نیز برخوردار است و دوستان و خانواده‌تان هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

دانلود Mental Math Learning Game (رایگان با پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای)

اپلیکیشن mental math

Photomath

Photomath دارای رابط کاربری ساده و زیبایی است و راه‌حل‌هایی برای مسائل ریاضی دراختیارتان قرار می‌دهد. این اپلیکیشن راهنمایی گام‌به‌گام برای حل مسائل دارد. همچنین درصورت برخورد به مشکل، می‌توانید به‌عنوان ابزاری برای ارتقای مهارت ریاضی از آن استفاده کنید. فتومت از پایگاه‌ داده‌ی تعبیه‌شده‌ای از کتاب‌های ریاضی همراه با راه‌حل‌هایی برای تمام مسائل منتخب برخوردار است. به‌سادگی با تایپ عنوان یا مؤلف یا ISBN کتاب می‌توانید در فتومت جست‌وجو کنید.

دانلود Photomath (رایگان و دسترسی اشتراکی)

فوتومت

MathLearner

MathLearner برای کودکان و دانش‌آموزان طراحی شده است و به یادگیری و تست ریاضی در مجموعه‌ای از مباحث کمک می‌کند. افزایش سطح دشواری درس‌ها سبب افزایش مهارت و حفظ سطح رقابت می‌شود. ازطریق Settings می‌توانید یکی از سطوح دشواری Beginner و Average و Expert را انتخاب کنید.

این اپلیکیشن تب Statistics نیز دارد که خلاصه‌ای فوری از تست‌های تکمیلی Accuracy و Average Time را می‌دهد و بخش Breakdown نمره‌ی کل پرسش‌های پاسخ‌داده‌شده و پاسخ‌های صحیح و غلط را نمایش می‌دهد. با اینکه MathLearner ساده‌تر از دیگر اپلیکیشن‌های ریاضی موجود در این فهرست است، می‌تواند به شما در تست مهارت ریاضی و ذهنی کمک کند.

دانلود رایگان MathLearner

اپلیکیشن math learner

Impulse

با اینکه اپلیکیشن Impulse فقط به ریاضی اختصاص ندارد، می‌تواند به ارتقای مهارت ریاضی کمک کند و به‌صورت غیرمستقیم سازگاری شما با ریاضی را افزایش دهد. وقتی اپلیکیشن را باز می‌کنید، از شما می‌خواهد مهارت‌های دلخواهتان را انتخاب کنید. برای مثال، می‌توانید مهارت‌هایی مثل memory (حافظه)، mental math (ریاضی ذهنی) و problem solving (حل مسئله) را انتخاب کنید که تمام این حوزه‌ها به ارتقای ریاضیات کمک می‌کنند.

همچنین، Impulse تب‌های متعددی دارد که مغزتان را به روش‌های مختلف آموزش می‌دهند: Workouts ،Games ،Puzzles و IQ Tests. عملکرد خود را در تمام این مهارت‌ها می‌توانید در تب‌های مرتبط به آن‌ها ردیابی کنید. هر تمرین دَه سطح دشواری دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. با پیش‌رفتن در سطح دشواری، به هدف این اپلیکیشن پی خواهید برد. Impulse اپلیکیشن بسیار معروفی است که مغز را بر‌‌‌اساس سوژه‌های مختلف آموزش می‌دهد.

دانلود Impulse (رایگان، دسترسی اشتراکی)

اپلیکیشن impulse

SumaZe

Sumaze! اپلیکیشن حل مسئله‌ای است که ریاضی را به بازی تبدیل می‌کند. سطح ریاضیات این اپلیکیشن از اپلیکیشن‌های دیگر این مقاله دشوارتر است. Sumaze! بازی‌هایی در حوزه‌های حساب، اعداد، لگاریتم‌ها، نامعادله‌ها و پیمانه‌ها دارد و سطوح زیادی برای هر بازی کوچک (mini agme) به‌چشم می‌خورد.

متأسفانه هیچ بخش آمار یا عملکردی در این اپلیکیشن وجود ندارد؛ در‌نتیجه باید به‌صورت دستی پیشرفت ریاضی خود را ارزیابی کنید. همچنین قبل از بخش‌های دیگر، باید مراحل بخش Arithmetic (حساب) را طی کنید؛ ازاین‌رو، کاربر کنترل کاملی روی این اپلیکیشن ندارد.

دانلود رایگان !Sumaze

اپلیکیشن sumaze

Khan Academy

Khan Academy سرویس بسیاری محبوبی است که به یادگیری در انواع زمینه‌ها، به‌ویژه ریاضی به شما کمک می‌کند. هدف این سرویس ارائه‌ی آموزش در سطح جهانی برای تمام افراد در هر نقطه از دنیا است. با راه‌اندازی این اپلیکیشن، می‌توانید موضوع‌های دلخواهتان را انتخاب کنید و دوره‌ها بر‌‌اساس انتخاب‌هایتان ارائه می‌شوند. به‌یاد داشته باشید که همیشه می‌توانید به عقب برگردید و موضوع‌های بیشتری اضافه کنید.

هر دوره مباحثی به‌صورت نوشتاری یا ویدئویی و پاداش‌هایی به‌صورت Mastery Points دارد. در یک تست بر‌‌اساس بحث مدنظر خود می‌توانید شرکت کنید تا دانش و آموخته‌هایتان را در طول یادگیری ارزیابی کنید. همچنین، اپلیکیشنی به نام Khan Academy Kids برای کودکان دو تا هشت سال وجود دارد که برای اعضای کوچک‌تر خانواده بسیار نتیجه‌بخش است.

دانلود رایگان Khan Academy

اپلیکیشن khan academy

Mathway

Mathway اپلیکیشنی پرطرفدار است که می‌تواند در زمینه‌ی ریاضی مانند معلمی خصوصی عمل کند. این اپلیکیشن که تمام مباحث ریاضی ازجمله جبر، مثلثات، حساب و آمار را پوشش می‌دهد، برای تمام مسائل ریاضی پاسخ‌هایی ارائه می‌کند. البته باید بدانید که لزوما دانستن پاسخ‌ها به مهارت‌ شما کمکی نمی‌کند و گاهی لازم است پاسخ معادله یا مسئله‌ای را ببینید تا بتوانید از روش حل آن آگاه شوید.

اپلیکیشن mathway واکنش‌گرا و استفاده از آن آسان است و در آن، به‌راحتی می‌توانید پاسخ مسئله‌ها را  پیدا کنید. همچنین، می‌توانید از معادله‌ای عکس بگیرید و آن را در میکروفون بخوانید یا خیلی ساده برای رسیدن به پاسخ فوری مسئله را تایپ کنید. mathway اپلیکیشنی تعبیه‌شده نیز دارد که به شما در یادآوری اصطلاحات ریاضی کمک می‌کند. با ارتقای حساب به حالت پولی، می‌توانید از راهنمای گام‌به‌گام همراه با معادله‌ها استفاده کنید.

با اینکه قابلیت math solver مایکروسافت اج روی دسکتاپ به شما کمک می‌کند، mathway می‌توانید اپلیکیشن راهنمای همراهتان باشد.

دانلود Mathway (رایگان، دسترسی اشتراکی)

اپلیکشن mathway

ارتقای سطح ریاضی

اپلیکیشن‌های یادشده به ارتقای سطح ریاضی‌تان کمک و بر‌اساس آماری که ارائه می‌کنند، سطح پیشرفتتان را نمایش می‌دهند. صرف‌نظر از قابلیت‌های ابتدایی ریاضی، این اپلیکیشن‌های اندروید و ایفون به شما در بهبود تجربه‌ی یادگیری کمک می‌کنند.


منبع: زومیت

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید