مرورگر اج گذرواژه‌های ضعیف و فاش شده را مشخص میکند

مرورگر

مایکروسافت ابزار «پسورد مانیتور» مرورگر اج را با قابلیت‌های تازه‌ای به‌روز کرد تا کاربران راحت‌تر بتوانند گذرواژه‌های ضعیف، تکراری و افشا شده خود را پیدا کنند. این ابزار حالا در زمان لو رفتن گذرواژه‌های کاربران این اتفاق را به آن‌ها اطلاع می‌دهد.

غول فناوری مستقر در ردموند با به‌روزرسانی نقشه راه قابلیت‌های اج اطلاعات تازه‌ای را درباره این مرورگر منتشر کرد. این شرکت می‌گوید: «از نسخه اج v.91 به کاربران اطلاع می‌دهیم که کدام گذرواژه‌ها ضعیف‌ هستند و یا به‌صورت تکراری در اکانت‌های مختلف استفاده شده‌اند. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد از میزان امنیت خود در سطح وب آگاه بمانید.»

تصویر متحرک زیر نشان می‌دهد که اگر سوئیچ Show health را در بخش گذرواژه‌های مرورگر اج فعال کنید، ستونی به صفحه اضافه می‌شود که میزان سلامت گذرواژه‌ها را نشان می‌دهد. اگر رمزها ضعیف، تکراری یا لو رفته باشند، سلامتی کمتری خواهند داشت.

 

 

افزون بر این، مایکروسافت به کاربران اجازه می‌دهد گذرواژه‌ها را به‌صورت الفبایی یا بر اساس میزان سلامت‌شان مرتب کنند. کاربران اج همچنین می‌توانند فیلترها را طوری تنظیم کنند تا فقط گذرواژه‌های تکراری، فاش‌ شده یا ضعیف را ببینند.

 

 

طبق اطلاعات موجود در نقشه راه ویژگی‌های اج، نسخه جدید پسورد مانیتور باید در ماه مه ۲۰۲۱ منتشر شود، ولی مایکروسافت هنوز نسخه پایدار مرورگر خود را به نسخه ۹۱ به‌روز نکرده و برای آزمایش این قابلیت فعلا باید منتظر بمانید. با این حال، چنان‌چه نسخه اج قناری را نصب کنید می‌توانید به این ویژگی دسترسی داشته باشید.

مایکروسافت پس از گذشت بیش از ۲۵ سال سرانجام در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ پشتیبانی از مرورگر اینترنت اکسپلورر را متوقف کرده و برای همیشه با این مرورگر خداحافظی کند. آینده اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰ مرورگر مایکروسافت اج خواهد بود. مایکروسافت از کاربرانی که هنوز از مرورگر اینترنت اکسپلورر ۱۱ استفاده می‌‌کنند درخواست کرده است که تا قبل از پایان یافتن پشتیبانی در سال آینده، به مرورگر اج (یا هر مرورگر دیگری) منتقل شوند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید