اندروید 12 احتمالا به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور وای فای را ازطریق Nearby Share ممکن می‌کند

اندروید

هنوز زمان نسبتا زیادی تا انتشار رسمی اندروید 12 (Android 12) باقی مانده، اما از مدتی پیش نخستین شایعه‌های مرتبط‌به این سیستم‌عامل در رسانه‌ها ظاهر شده‌اند تا به‌صورت اولیه بدانیم که باید چه انتظاراتی از اندروید 12 داشته باشیم. شایعه‌ای جدید می‌گوید در اندروید 12 امکان به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور وای فای با دستگاه‌هایی که در نزدیکی شما قرار دارند فراهم خواهد شد.

براساس گزارش خبرگزری GSMArena، در حال حال حاضر کاربران اندروید ۱۰ و نسخه‌های بعد از آن می‌توانند ازطریق کد QR اختصاصی،‌ رمز عبور وای فای را به‌اشتراک بگذارند. در اندروید 12 حتی نیازی به استفاده از کد QR نیز نخواهید داشت. ظاهرا قابلیت به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور وای فای قرار است به‌درون Nearby Share ادغام شود تا بتوانید در زمانی سریع و به‌شکلی ساده،‌ رمز عبور وای فای را به دستگاه‌های مورداعتماد ارسال کنید. 

البته احتمالا برای کار کردن Nearby Share باید هر دو دستگاه از سیستم‌عامل اندروید 12 استفاده کنند. در حال حاضر به‌طور دقیق نمی‌دانیم که سیستم به‌اشتراک‌گذاری رمز عبور وای فای در Nearby Share از چه پروتکلی استفاده می‌کند. از آن‌جایی که نسخه‌ی پیش‌نمایش توسعه‌دهنده‌ی اندروید 12 در آینده‌ای نزدیک از راه می‌رسد، احتمالا جزئیات دقیق‌تری از این قابلیت خواهیم فهمید. 

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید