ردیاب هوشمند گلکسی اسمارت تگ سامسونگ در دنیای واقعی رؤیت شد

ردیاب

از مدتی پیش شایعه‌هایی با محوریت احتمال عرضه‌ی دستگاه ردیاب سامسونگ با طراحی شبیه  محصولات تایل (Tile) شنیده می‌شوند و ظاهرا شرکت کره‌ای به معرفی رسمی و عرضه‌ی محصولش بسیار نزدیک شده است.

ردیاب سامسونگ که احتمالا با نام گلکسی اسمارت تگ (Samsung Galaxy SmartTag) معرفی می‌شود، یکی از گجت‌های جالب سامسونگ برای سال ۲۰۲۱ است. شنیده‌ها حاکی از آن هستند که سامسونگ قصد دارد گلکسی اسمارت تگ را در جریان برگزاری مراسم رونمایی گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۱ معرفی کند. 

گلکسی اسمارت تگ سامسونگ برای اتصال به دستگاه‌های نزدیک از بلوتوث استفاده خواهد کرد و لوکیشن خود را برای دستگاه‌ها خواهد فرستاد. کاربر می‌تواند گلکسی اسمارت تگ را به هر وسیله‌ای که می‌خواهد، متصل کند و در صورت گم کردن وسیله، به‌راحتی، به ‌لطف اسمارت تگ پیدایش کند. بر اساس گزارش ورج و بر اساس اسناد یافته‌شده توسط GSMArena، گلکسی اسمارت تگ دارای باتری دکمه‌ای قابل‌ تعویض خواهد بود. 

دستگاه ردیاب سامسونگ وجوه مشترک زیادی با محصولات تایل دارد و از لحاظ ظاهری نیز به آن‌ها شبیه است. تصویر اصلی مقاله، گلکسی اسمارت تگ را با طراحی مربعی‌ و گوشه‌های نشان می‌دهد و در یکی از گوشه‌های آن، حفره‌ای دیده می‌شود تا بتوان به‌عنوان جاسویچی از آن استفاده یا بندی به آن متصل کرد.

تصاویر فاش‌شده از گلکسی اسمارت تگ، نخستین بار در نهاد تنظیم مقررات تایوان ثبت شده‌اند. این تصاویر با طرح اسمارت تگ که مدتی پیش از طریق اپلیکیشن SmartThings سامسونگ فاش شده بود، مطابقت دارند. به ‌نظر می‌رسد که گلکسی اسمارت تگ ردیابی معمولی است و هیچ نکته‌ی منحصربه‌فردی برای ارائه ندارد.

این نخستین باری نیست که سامسونگ به تولید دستگاه ردیاب علاقه نشان می‌دهد؛ شرکت کره‌ای در سال ۲۰۱۸ ردیابی عرضه کرد که به‌منظور پایش مداوم لوکیشن، به شبکه‌های موبایل متصل می‌شد.
 

چند ماه پیش سامسونگ اپلیکیشنی با نام SmartThings Find منتشر کرد که به دارندگان دستگاه‌های سری گلکسی امکان می‌دهد محصولات‌شان را از طریق بلوتوث مکان‌یابی کنند. احتمالا سامسونگ با معرفی SmartThings Find، قصد داشته شرایط را برای رونمایی ردیاب گلکسی اسمارت تگ فراهم کند. 

معرفی ردیاب هوشمند سامسونگ، خبر بد دیگری برای تایل محسوب می‌شود. بر اساس شایعه‌ها ، اپل مدت‌ها است روی محصولی مشابه با نام احتمالی ایرتگز کار می‌کند و عرضه‌ی ردیاب‌های اپل و سامسونگ قطعا روی سهم تایل از بازار تأثیر منفی محسوسی خواهد گذاشت. 

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید