سامسونگ ۹۸۰ پرو معرفی شد

سامسونگ

حافظه SSD سامسونگ ۹۸۰ پرو در سایت این شرکت کره‌ای قرار گرفت. این محصول با حداکثر ظرفیت ۱ ترابایت به فروش می‌رسد و سریعترین حافظه SSD کاربری با رابط PCIe 4.0 محسوب می‌شود.

این حافظه‌های SSD جایگزین سری ۹۷۰ پرو محسوب می‌شوند و در سه نسخه با ظرفیت‌های ۲۵۰، ۵۰۰ گیگابایت و ۱ ترابایت به فروش می‌رسند. تمام این سه مدل مشخصات یکسانی دارند و به صورت کامل با رابط PCIe Gen 4.0 سازگار هستند.

این محصولات با فرم فکتور M.2 2280 وارد بازار می‌شوند و می‌توان از آن‌ها در پلتفرم‌های سازگار با PCIe Gen 4 مانند AMD X570 و اینتل Z490 با پردازنده راکت لیک استفاده کرد.
 

 

 سامسونگ ۹۸۰ پرو

حافظه SSD سامسونگ ۹۸۰ پرو از هیت سینک حرارتی با روکش نیکل روی کنترلر بهره می‌برد و دارای نوار مسی نازک در بخش جلویی و پشتی برد مدار چاپی است. سامسونگ از فناوری «Dynamic Thermal Guard» در این محصول استفاده کرده تا به دمای بهینه دست پیدا کند. این حافظه از نسل آینده کنترلر «Elpis» استفاده می‌کند.

 

 سامسونگ ۹۸۰ پرو

سامسونگ حداکثر سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات را به ترتیب برابر ۷۰۰۰ و ۵۰۰۰ مگابایت بر ثانیه برای مدل ۱ ترابایتی اعلام کرده است. این سرعت‌ها برای مدل ۵۰۰ گیگابایتی به ۶۹۰۰ و ۵۰۰۰ مگابایت بر ثانیه و برای نسخه ۲۵۰ گیگابایتی به ۶۴۰۰ و ۲۷۰۰ مگابایت بر ثانیه می‌رسد.
 

 

 سامسونگ ۹۸۰ پرو

با استفاده از فناوری «TurboWrite» نرخ انتقال اطلاعات مدل ۲۵۰ گیگابایتی به ۵۰۰ مگابایت بر ثانیه، مدل ۵۰۰ گیگابایتی به ۱۱۰۰ مگابایت بر ثانیه و مدل ۱ ترابایتی به ۲۰۰۰ مگابایت بر ثانیه می‌رسد. سامسونگ در این حافظه SSD‌ روی رابط PCIe Gen 4 تمرکز کرده که تا ‌۲ برابر عملکرد بهتری نسبت به PCIe Gen 3 و ۱۲.۷ برابر در مقایسه با SATA استاندارد دارد.

در حال حاضر این کمپانی کره‌ای اطلاعاتی درباره قیمت و تاریخ عرضه این حافظه SSD منتشر نکرده، با این حال انتظار نمی‌رود تفاوت قیمت بالایی با مدل ۱ ترابایتی سامسونگ ۹۸۰ پرو با قیمت ۳۱۵ دلار داشته باشد. گیمرها با استفاده از این حافظه SSD می‌توانند با حافظه مورد استفاده در پلی استیشن ۵ که سرعتی در محدوده ۸ تا ۹ گیگابایت بر ثانیه دارد، رقابت کنند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید