چوب حراج هکرها به اطلاعات ۱۲۹ میلیون راننده روسی در دارک وب

چوب

به گزارش خبرگزاری روسی RBC، هکرهای ناشناس موفق به سرقت اطلاعات میلیون‌‌ها مالک خودرو از اداره کل ایمنی ترافیک وزارت امور داخلی روسیه شده‌اند. این اطلاعات شامل نام، جزئیات پاسپورت، آدرس و موارد دیگر می‌شود. به گفته این گزارش، یکی از کارکنان شرکت‌های اشتراک خودرو سرقت این اطلاعات را تایید کرده است. در این گزارش به فروش این اطلاعات در دارک وب اشاره شده:

«نسخه کامل این دیتابیس با قیمت ۰.۳ بیت‌کوین به فروش می‌رسد که نزدیک به ۲۸۵۰ دلار می‌شود. با پرداخت ۱.۵ بیت کوین یا ۱۴,۲۵۰ دلار می‌توانید این اطلاعات را برای استفاده‌های منحصر به فرد خریداری کنید.»

 

 بیت کوین

برای اولین بار نیست که شاهد استفاده از رمزارزها برای جرایم سایبری و همچنین حمله به سرمایه‌گذاران هستیم. در ماه مارس حمله سایبری مشابه در روسیه رخ داد و هکرها توانسته به صندوق بین‌المللی رمزارز «Trident Crypto Fund» حمله و اطلاعات ۱۰,۰۰۰ کاربر را سرقت کنند. بر اساس گزارشی که آن زمان از سوی نشریه روسی IZ منتشر شد، این اطلاعات را آدرس ایمیل، پسوردها، یوزرنیم، نام کامل، شماره تلفن موبایل و کشور محل سکونت تشکیل می‌دهند. مدیر فنی شرکت DeviceLock درباره این حمله سایبری اعلام کرده بود:

«ظاهرا شهروندان روسیه تا به امروز با افشای اطلاعات خود مواجه شده‌اند، با این حال آن‌ها مورد بررسی قرار نگرفته‌اند و لو رفتن اطلاعات ۱۰,۰۰۰ کاربر Trident Fund Crypto می‌تواند به عنوان اولین حمله سایبری و افشاگری بزرگ اطلاعات شخصی سرمایه‌گذاران رمزارزها در روسیه شناخته شود.»

در ماه‌های اخیر حملات سایبری مخصوصا در رابطه با رمزارزها افزایش پیدا کرده و نمی‌توان آن‌ها را به صورت کامل متوقف کرد، با این حال با اقدامات امنیتی می‌توان شمار آن‌ها را کاهش داد. برای مثال کاربران می‌توانند از فعالیت‌های مشکوک دوری کنند و تا جای ممکن رمزارزها را در جایی مطمئن نگهداری کنند تا مورد حمله و سرقت قرار نگیرند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید