باگ اپ ادیسون دردساز شد

باگ

چندین کاربر با یک مشکل امنیتی در ویژگی جدید همگام‌سازی برنامه ایمیل «ادیسون» مواجه شده‌اند که امکان دسترسی به حساب کاربران ناشناس را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

روز جمعه نرم افزار ادیسون یک قابلیت جدید را دریافت کرد که امکان همگام‌سازی حساب ایمیل کاربران میان دستگاه‌های مختلف اپل شامل آیفون و مک را فراهم می‌کند. این ویژگی که باعث اتصال ایمیل میان دستگاه‌ها می‌شود، حاوی یک باگ است که عواقب ناخواسته‌ای در پی دارد.

به گفته کاربران، آن‌ها می‌توانند در دستگاه‌های خود به ایمیل افراد ناشناس دسترسی پیدا کنند. این ایمیل‌ها بدون تایید کاربر اصلی در اختیار دیگران قرار می‌گیرند و می‌توان محتوای آن‌ها را مشاهده کرد. چندین ساعت پس از اعلام این موضوع، ادیسون آن را تایید و خبر از این داد که شمار کمی از کاربران با چنین مشکلی مواجه شده‌اند.
 

این شرکت به سرعت این بروزرسانی را متوقف کرد و برای افرادی که ایمیل آن‌ها به علت این باگ در اختیار دیگران قرار گرفته بود و همچنین افرادی که به اشتباه قادر به مشاهده محتوای ایمیل کاربران ناشناس بودند، نوتیفیکیشن ارسال کرد. برای رفع این مشکل، تمام کاربرانی که با این مشکل مواجه شده بودند به اجبار از حساب خود خارج شدند و باید در این برنامه احراز هویت مجدد انجام دهند.

 

 ادیسون

در ماه فوریه مشخص شد که ادیسون یکی از برنامه‌هایی است که اطلاعات کاربران را جمع‌آوری و همچنین روی محتوای پیام کاربران نظارت می‌کند تا قادر به ارائه دکمه‌های One-Click برای فعالیت‌ها و پاسخ‌های متداول باشد. در این گزارش اعلام شده که ادیسون اطلاعات کاربران را به شرکت‌های مالی، مسافرتی و فروشگاه‌های اینترنتی می‌فروشد.

در زمان انتشار این گزارش، توسعه‌دهندگان اعلام کردند که کاربران می‌توانند برای یک پروژه تحقیقاتی، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند. آن‌ها همچنین به این موضوع اشاره کردند که تنها اطلاعات خریدهای ناشناس را از ایمیل‌های تجاری استخراج کرده‌اند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید