شخصیت های منفی از آیفون استفاده نکنند

شخصیت

یک کارگردان و نویسنده مطرح آمریکایی فاش کرده که شخصیت های منفی در اغلب فیلم ها نمی توانند با آیفون دیده شوند چون اپل اجازه چنین کاری را نمی دهد.

«ریان جانسون» (Rian Johnson) نویسنده و کارگردان «جنگ ستارگان: آخرین جدای» در مصاحبه با کانال یوتیوبی Vanity Fair جزئیاتی از صحنه فیلم «چاقوکشی» را به خاطر آورد که در آن برای اهداف بازاریابی باید از آیفون استفاده می شد.

جانسون که در مورد بیان این خاطره تردید داشت، سرانجام اسرار جالبی در مورد استفاده از آیفون در فیلم ها فاش کرد:

«اپل اجازه استفاده از آیفون در فیلم ها را می دهد، اما—و این خیلی مهم است—افراد شرور در فیلم های معمایی نمی توانند با آیفون دیده شوند. حالا تمام فیلم سازانی که در فیلم هایشان از شخصیت منفی استفاده کرده‌اند، می خواهند من را به خاطر لو دادن این راز بکشند.»

اپل تنها شرکتی نیست که چنین شرط هایی برای استفاده از محصولاتش در فیلم ها می گذارد. شرکت ها و شروط آنها برای استفاده از محصولاتشان محرمانه است. گفته می شود کمپانی های تولید کننده نوشیدنی قوانینی دارند که به فیلمسازان اجازه نمایش صحنه انداخته شدن قوطی محصولات آنها به سطل زباله را نمی دهد.


 

جانسون در ادامه صحبت های خود به صحنه ای از فیلم «چاقوکشی» اشاره می کند که در آن «جیمی لی کرتیس» (که نقش منفی داستان نیست)، حین استفاده از آیفون به تصویر کشیده می شود.

او در انتها ضمن تشکر از مدیر صحنه، می گوید:

«می خواهم یادی هم از مدیر صحنه بکنم. این را بدانید که هر وقت در صحنه ای از فیلم ساعت یا گوشی باشد، فردی با وسواس بسیار زیاد زمان آنها را تنظیم کرده و ساعت و دقیقه ای که باید نمایش دهند را از من سوال می کند. از تدارکات صحنه تشکر می کنم.»

ریان جانسون در حال حاضر روی دنباله فیلم «چاقوکشی» کار می کند.

 

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید