11 بازی موبایلی سرگرم کننده و بدون نیاز به اینترنت و داده

11

هر روز طرح های داده موبایل با استقبال و کاربران بیشتری روبرو می شوند، اما مشکل مهمی وجود دارد: محدودیت کاربرد داده.  حتی طرح های نامحدود نیز اغلب دارای محدودیت های پنهان و مشکل سرعت می باشند، به همین دلیل نصب بازی های سرگرم کننده ای که نیازی به اینترنت و داده ندارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. متاسفانه انجام بیشتر بازی های موبایلی بدون اتصال اینترنت یا داده ممکن نیست. می خواهیم کمی از بار این مشکل را برایتان کم کنیم. در ادامه اشاره ای به چند مورد از بهترین بازی هایِ بی نیاز به اینترنت یا داده را به شما معرفی می کنیم.

6 بازی موبایلی رایگان بی نیاز به داده

 1. Picross Touch

یک بازی معما گونه و پازلی که به نوعی ترکیبی از سودوکو و هنر پیکسل است. باید یگویید که چند قسمت در هر ردیف و ستون پر هستند و چه تعدادی از آن ها به شکلی متوالی پشت یکدیگر قرار گرفته اند. وقتی که همه قسمت های مناسب پر می شوند، نتیجه یک تصور است. این بازی بسیار سرگرم کننده و اعتیادآور است.

 1. Duet

یک بازی ساده اما شیک و زیبا.  می توانید این بازی را با یک دست هم انجام بدهید. در این بازی، کنترل یک توپ آبی و یک توپ قرمز را بدست دارید. این توپ ها همراه با هم حرکت می کنند، یعنی با حرکت دادن یک توپ، توپ دیگر نیز تکان خواهد بود. هدف شما عبور از موانع و سالم به مقصد رسانیدن هر دو توپ است.

 1. Plague Inc.

اگر با بازی فلش Pandemic آشنا باشید، پس عاشق بازی Plague Inc. می شوید. طرح دو بازی یکسان است: هدف شما انتشار آفت و بیماری در جهان و پایان دادن به کار بشریت است.

بازی ساده ای به نظر می رسد اما استراتژی و راهکاری در قلب آن نهفته است. راهکاری نه چندان سخت که تسلیمتان کند، اما این بازی چالش های زیادی را برای شما به همراه دارد.

 1. Pixel Dungeon

اگر تا بحال این بازی را انجام نداده اید، پس ضرر کرده اید. احتمالا بهترین معرفی  از اینطور بازی های اندرویدی است. در مجموع می توان آن را یک RPG سبک با سطوح، آیتم ها و هیولاهای تصادفی مختلف دانست، یعنی مراحلی شبیه به یکدیگر را نخواهید دید. هر مرحله با اتفاقی نو و تازه روبرو خواهید شد، بنابراین خبری از کسالت و خستگی نخواهد بود.

 1. Unblock me

شاید با این بازی بواسطه همتایش Rush Hour آشنا باشید. بازی ساده است: شبکه ای از بلوک های 6 در 6 دارید که تنها امکان حرکت آن ها در جهت طولی را دارید. هدف شما خارج کردن بلوک قرمز از شبکه است.

این یک بازی پازل، سخت تر از تصور اما سرگرم کننده است و شما را وادار به تفکر می کند، طوریکه از هر پیروزی خرسند می شوید.

 1. Doodle Jump

یک بازی پرش عمودی بی پایان. بر خلاف بسیاری از بازی های دویدنی پایان ناپذیر، این بازی شکلی کمتر بی نظم و آشفته دارد و بالعکس باید آن را در دسته بازی های  سرگرم کننده و اعتیادآور قرار بدهیم. هدف شما بالا رفتن است، اما می بایست مطمئن بشوید که دشمنانتان باعث سقوطتان نمی شوند. موانع چالش آفرین زیادی وجود دارند، اما در این مسیر کمک هایی نیز خواهید داشت.

5 بازی پولی بدون نیاز به داده

 1. Mini Metro

مینی مترو را می توان آرامبخش ترین بازی استراتژی دانست. در این بازی، طراح و برنامه ریزی شبکه مترو سعی در افزایش تعداد سوار و پیاده شدن مسافرین دارد. یک بازی خوب که من هم از طرفداران آن هستم و فکر می کنم همه حداقل یک بار باید آن را امتحان کنیم.

 1. Thomas was alone

 یک بازی برای کتاب های تاریخ که نه تنها چیزی نو را نشان می دهد، بلکه به ما یاداوری می کند بازی های ویدئویی می توانند هنر باشند. در یک کلام باید بازی را بسیار عالی بدانیم.

 1. Super Hexagon

بازی ای سخت می خواهید که کودکانه نباشد؟ Super Hexagon بازی ایست که می خواهید. بازی حقیقتا ساده و هم حقیقتا سخت- در واقع باید آن را یکی از سخت ترین بازی ها به حساب بیاوریم. به طور متوسط هر بازیکن در اولین تجربه بازی، ظرف سه ثانیه خواهد باخت.

نکته جالب توجه در رابطه با این بازی، عادلانه بودن آن است. مسئولیت هر باخت با شماست، بنابراین باری دیگر تلاش خواهید کرد. با تمرین کافی، همه می توانند در این بازی موفق بشوند ( با این فرض که ابتدای کار تسلیم نشوند).

 1. Bloons TD 6

مجموعه های Bloons که به در قالب بازی فلش در سال 2007 عرضه گردیدند، با استقبال زیادی روبرو شده و بدل به یکی از محبوبترین بازی برج دفاعی شدند. بازی های کمی یارای رقابت با این بازی را دارند.

 1. Sorcery! 3