هشدار به کاربران واتس‌اپ

هشدار

کارشناسان امنیتی به تازگی از آسیب پذیری جدیدی خبر داده‌اند که به واسطه آن هکرها می‌توانند دسترسی کل اعضای گروه را مختل کنند.

به گزارش کهن از ایسنا، واتس‌اپ که محبوب‌ترین و پرطرفدارترین اپلیکیشن پیام‌رسان در جهان به شمار می‌رود، حالا بر اساس گزارشی که گروهی از کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری منتشر کرده اند، گرفتار آسیب پذیری و حفره امنیتی جدیدی شده که به واسطه آن، هکرها می توانند دسترسی کل اعضای گروههای واتس اپی را مختل کرده و به بسیاری از اطلاعات رد و بدل شده در آنها دسترسی پیدا کنند.

نحوه عملکرد این آسیب پذیری امنیتی بدین صورت است که هکرها به عنوان یک عضو جدید در گروه‌های واتس‌اپی قادر خواهند بود با ایجاد تغییر در برخی از پارامترهای مخصوص رابط کاربری در نسخه وب واتس اپ و همچنین یک ابزار دیگر، در دسترسی سایر افراد و اعضای گروه اختلا ایجاد کنند و در نتیجه کاربران به راحتی از گروه بیرون انداخته می شوند و دسترسی آنها به کلی از گروه قطع می‌شود. گفته می شود در این صورت تاریخچه مکالمات و سایر اطلاعات رد و بدل شده توسط کاربران نیز از بین خواهد رفت.

کارشناسان امنیتی فعال در شرکت  پوینت ریسرچ بعد از انتشار این گزارش و اخطار به کاربران، خاطرنشان کرده‌اند که تنها راه خلاص شدن از این آسیب پذیری، حذف اپلیکیشن واتس‌اپ و نصب مجدد آن خواهد بود.

این دومین باری است که کارشناسان این موسسه از آسیب پذیری های خطرناک واتس‌اپ خبر می‌دهند. سال گذشته بود که حفره امنیتی FakesAPP با تغییر پیام کاربران و اعضای گروه، مشکلات متعددی را برای آنها کرد تا اینکه واتس اپ با انتشار یک به روزرسانی جدید این مشکل را برطرف کرد تا رضایت و اعتماد کاربرانش را جلب کند.

چه کسانی در معرض خطر این آسیب پذیری قرار دارند؟
واتس اپ به تمامی کاربرانی که هنوز نسخه به روزرسانی و جدید این اپلیکیشن پیام رسان را بر روی گوشی‌های هوشمند خود دریافت نکرده‌اند، هشدار داده و تاکید کرده است که در صورت عضویت در گروه‌های مختلف، احتمال زیادی وجود دارد که در خطر نفوذ هکرها و مجرمان سایبری و همچنین این آسیب پذیری باشند. 

به همین سبب این شرکت از تمامی کاربران پیام رسان واتس‌اپ درخواست کرده که هرچه سریعتر به پلت‌فرم فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی گوگل پلی استور و اپ استور اپل مراجعه کنند و آخرین نسخه آپدیت این پیام‌رسان را بر روی گوشی هوشمند خود نصب و دریافت کنند. 

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید