گوگل کروم محتوای HTTP را مسدود می‌کند

گوگل

گزارش‌های به دست آمده نشان می‌دهند که مرورگر محبوب گوگل کروم، از ژانویه 2020 تمامی محتوای غیرHTTPS را مسدود خواهد کرد.
 
به گزارش کهن از ایتنا به نقل از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، مرورگر کروم در طی تصمیمی انقلابی قصد دارد تا تمامی محتوای غیر HTTPS از قبیل منابع فرعی صفحات وب نظیر تبلیغاتی که هنوز با استفاده از HTTP ناامن دانلود می‌شوند را مسدود کند.
این کمپانی در همین خصوص، از ناشران خواسته است که وب‌سایت خای خود را بررسی کرده و مطمئن شوند که هیچ منبع فرعی نظیر فایل‌های صدا، تصویر، متن، استایل و... را با HTTP آپلود نکرده باشند.
 
گوگل در این رابطه اعلام کرده است که گاهی اوقات یک وب‌سایت در ابتدا با اتصال HTTPS آپلود شده است، اما منابع فرعی آن روی اتصال ناامن HTTP بارگذاری شده‌اند.
چنین محتواهایی نه‌تنها وب‌سایت‌ها بلکه کاربران آنها را نیز در خطر مواجه با نقص امنیتی قرار می‌دهد.
شایان ذکر ست که گوگل از مدت‌ها پیش با برچسب‌زنی وب‌سایت‌های HTTP به‌عنوان وب‌سایت‌های ناامن و همچنین کاستن از رتبه آنها در موتور جست‌وجوی این شرکت، کاربران را به استفاده از اتصال امن HTTPS تشویق کرده است.
این کمپانی همچنین مدعی شده است که افرادی که از کروم استفاده می‌کنند، هم‌اکنون 90 درصد از زمان وبگردی خود را در سایت‌های HTTPS انجام می‌دهند.
 

در حال حاضر بسیاری از مرورگرهای مدرن به کاربران خود در رابطه با وجود محتوای مخلوط (HTTPS و HTTP) در وب‌سایت‌ها هشدار می‌دهند. آنها همچنین برخی از این محتواها را به‌صورت پیش‌فرض مسدود می‌کنند.
با این‌ حال گوگل قصد دارد تا با مسدود کردن کلی محتواهای HTTP استفاده از این اتصال را به‌صورت کامل ریشه‌کن کند.
 
گوگل اعلام کرده است که کروم نسخه 79 که در دسامبر 2019 عرضه خواهد شد گزینه‌ای دارد که کاربران می‌توانند از طریق آن محتوای ناامنی که به‌صورت پیش‌فرض مسدود می‌شوند را به‌صورت سایت به سایت آزاد کنند.
 

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید