قابلیت‌های جدید فایل اکسپلورر ویندوز؛ بهبود سرعت و جستجوهای پیشنهادی

قابلیت‌های

به گزارش کهن از دیجیاتو به نقل از Techradar مایکروسافت پیش‌نمایش ۱۸۸۹۴ ویندوز ۱۰ را برای اعضای «حلقه سریع» (Fast Ring) منتشر کرد که مهمترین تغییر آن مربوط به بخش فایل اکسپلورر (File Explorer) می‌شود. فایل اکسپلورر در کنار قابلیت‌هایی متفاوتی که دارد، شاید معروف‌ترین کاربردش جستجوی فایل‌ها باشد؛ با نوشتن اسم فایل مورد نظر، فایل اکسپولرر سعی می‌کند آن را بیاید.

با این حال نسبت به ویندوز سرچ (Windows Search)، فایل اکسپلورر بیشتر یک ابزار جستجوی پایه‌ است و به‌همین خاطر هم مایکروسافت تصمیم گرفته تا تغییراتی در این بخش بدهد. در پیش نمایش ۱۸۸۹۴، فایل اکسپلورر یک تجربه جستجوی جدیدی برمبنای ویندوز سرچ دریافت کرده که جدا از افزایش سرعت این بخش، شاهد دو تغییر دیگر هم خواهیم بود.

یکی اینکه به‌همراه فایل‌های سیستمی فولدرها، فایل‌هایی که به‌صورت آنلاین در اپلیکیشن OneDrive ذخیره شده‌اند نیز نمایش داده می‌شوند. همچنین هر وقت عبارتی را جستجو می‌کنید، سیستم بلافاصله پیشنهاداتی به شما می‌دهد؛ می‌توانید روی هر کدام از پیشنهادات کلیک کرده و فایل را بالا بیاورید. اگر هم خواستید به مکان فایل بروید، کافیست روی آن راست کلیک کنید.

البته مشابه گذشته می‌توانید از پیشنهادات استفاده نکرده و تمام نتایج را ببینید. تغییر دوم مربوط به تاریخچه جستجوها است. هنگامی که روی بخش جستجوی فایل اکسپلورر کلیک می‌کنید، یک لیست کشویی کوتاه از جستجوهای قبلی به نمایش درمی‌آیند. گفته شده این ویژگی در مرحله اولیه تست به سر می‌برد و تنها برای تعداد کمی از تسترها فعال شده است.

مهمترین ویژگی پیش نمایش جدید ویندوز ۱۰ همین کاربردی‌تر شدن فایل اکسپلورر بوده اما این نسخه، تغییراتی دیگری هم داشته؛ اپلیکیشن خواندن صفحه Narrator در مطالعه جدول‌ها عملکرد بهتری دارد و همچنین به‌واسطه حضور یک دستور جدید، می‌توان قسمت‌های مختلف صفحه وب را هایلایت کرد. مثل همیشه بعضی باگ‌ها نیز برطرف شده‌اند.

منبع: Techradar

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید