به‌روزرسانی بعدی ویندوز 10 اختیاری خواهد بود

به‌روزرسانی

شرکت مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرد که به‌روزرسانی سالانه بعدی ویندوز 10 که به نام Windows 10 May 2019 Update شناخته می‌شود، در ماه مه عرضه خواهد شد و البته انجام این به‌روزرسانی اختیاری خواهد بود.
 
به گزارش کهن از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، به‌روزرسانی WaaS که پیش از این به‌عنوان 19H1 شناخته می‌شد، در طی هفته آینده برای جوامع تست عرضه خواهد شد و عرضه کامل آن شش هفته بعد انجام خواهد شد.

بزرگ‌ترین چالش در این به‌روزرسانی به کار گرفتن WaaS است که برای اولین بار کنترل را به کاربر می‌سپارد. برای اولین بار شما قادر خواهید بود که زمان نصب به‌روزرسانی‌های سیستم عامل خود را تغییر دهند و حتی اگر بخواهید می‌توانید در همان نسخه بمانید و تنها بسته‌های امنیتی را دریافت کنید.
 
همچنین کاربران می‌توانند به‌روزرسانی یاد شده را تا 35 روز به تأخیر بیندازند و به این ترتیب پیامی از طرف ویندوز در حین کار با کامپیوتر مبنی بر به‌روزرسانی سیستم عامل خود دریافت نکنند. البته این پیام‌ها همچنان روی صفحه شما نمایش داده می‌شوند اما تعداد دفعات آنها کمتر می‌شود و کنترل کامل آنها بر عهده شما خواهد بود.

شما از این پس قادر به مشاهده داشبوردی خواهید بود که مشکلات به‌روزرسانی را برایتان نمایش می‌دهد و به این ترتیب می‌توانید مشاهده کنید که آیا بعد از به‌روزرسانی همه چیز به روال عادی خود است یا نقص‌هایی در جای‌جای دستگاهتان به وجود آمده است.
 
از دیگر تغییرات مرتبط با این به‌روزرسانی می‌توان به جداسازی آگاهی کورتانا- ویندوز اشاره کرد. همچنین فعال‌سازی Sandbox و بهره‌مندی از تم جدید دسکتاپ به همراه پشتیبانی از Kaomoji از دیگر تغییرات همراه با این به‌روزرسانی هستند.
همچنین مایکروسافت اج تا حد زیادی به نسخه کرومی تغییر خواهد یافت. شمار تغییرات زیاد این به‌روزرسانی موجب شده است تا زمان تست آن نیز بیشتر از همیشه باشد زیرا مایکروسافت قصد دارد تا تجربه‌ای عالی از این سیستم عامل را در اختیار کاربرانش قرار بدهد.
منبع :theinquirer

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید