کاهش میانگین سنی برنامه نویسان

کاهش

به‌تازگی نتایج نظرسنجی Stack Overflow منتشر شده است.
این نظرسنجی نشان‌دهنده برنامه‌های حرفه‌ای‌های صنعت فناوری ارتباطات و چگونگی تأثیر آن‌ها روی این صنعت است.
 
به گزارش کهن از شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، اصلی‌ترین یافته‌های این نظرسنجی حاکی از آن است که: پایتون موقعیت خود را به‌عنوان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی محکم کرده است و با سرعت رشد بسیار زیاد خود برای اولین بار جای جاوا را گرفته است.

پرکاربردترین زبان‌های برنامه‌نویسی هم‌اکنون جاوا اسکریپت (67.8 درصد)، HTML/CSS (63.5) و SQL (54.4) است و پایتون (41.7 درصد) نیز در رده چهارم قرار دارد.
 
اما زبان برنامه‌نویسی مورداستفاده و موردعلاقه برنامه‌نویسان با یکدیگر تفاوت دارد. محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی راست، پایتون و تایپ اسکریپت است.
این امر یادآور این نکته است که برنامه‌نویسی چیزهایی که مشتریان به آن احتیاج دارند همیشه با استفاده از زبان برنامه‌نویسی موردعلاقه برنامه نویسان نوشته نمی‌شود.

جاوا اسکریپت هم‌اکنون در فهرست محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در جایگاه یازدهم قرار دارد و تنها 66.8 درصد برنامه‌نویسان به آن رأی داده‌اند.
علاوه بر این محبوب‌ترین سیستم عامل برای کد نویسی لینوکس است و بعد از آن نیز ویندوز و پلتفرم داکر قرار دارند.
 
همچنین از دیگر یافته‌های این نظرسنجی کاهش سن برنامه‌نویسان است.
بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی امسال اظهار داشته است که اولین خط کد خود را تا تولد 16 سالگی‌شان نوشته‌اند.
البته این آمار در برخی از مناطق کمتر یا بیشتر است و البته 8 درصد نیز اعلام کرده‌اند که کدنویسی را از سنین کمتر از 10 سالگی آغاز کرده‌اند.
همچنین 45 درصد از پاسخ‌دهندگان کمتر از 10 سال تجربه کدنویسی دارند.
 
استرالیا و ایالات متحده به‌عنوان کشورهای دارای پیرترین میانگین سنی توسعه‌دهندگان(32.8 سال) هستند و بعد از آنها نیز کشور انگلستان (32.2 سال) قرار دارد.
جوان‌ترین پاسخگوها با میانگین سنی 25.9 از کشور هند بوده‌اند و البته این کشور پایین‌ترین میانگین سنی برای شروع کدنویسی را دارد.
منبع : theinquirer

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید