هوش مصنوعی و داده برای به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 کافی نیست

هوش

شرکت مایکروسافت در دوم اکتبر، عرضه به‌روزرسانی اکتبر 2018، ویندوز 10 را به بازار عرضه کرد و در ششم اکتبر، بعد از گزارش برخی از کاربران مبنی بر حذف خودکار برخی از فایل‌ها از پوشه Documents، مجبور شد که عرضه این نسخه را متوقف نماید.
اما به تازگی مایکروسافت اعلام کرد که درس خوبی از آن موضوع گرفته است و می‌خواهد از وقوع مجدد چنان اتفاقی جلوگیری کند.

به گزارش کهن از ایتنا به نقل از رایورز به نقل از ونچربیت، این شرکت اعلام کرد که هوش مصنوعی، داده تله‌متری و فرایند کلی موجود، برای به‌روزرسانی‌ها کافی نیست و بهتر است که اختیار استفاده یا عدم استفاده از به‌روزرسانی‌ها به کاربر واگذار گردد.
مایکروسافت به تازگی چندین بار این موضوع را اعلام کرده است تا به نوعی اشتباه گذشته را جبران کرده باشد.
 
گفتنی است به‌روزرسانی بعدی مایکروسافت، به‌روزرسانی مه 2019 نام دارد و به زودی به بازار عرضه خواهد شد و در اواخر ماه مه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
البته به‌روزرسانی قابلیت‌های ویندوز 10 قبلاً به صورت خودکار انجام می‌شد، ولی اکنون شرکت، ابتدا خودش به‌روزرسانی را مورد استفاده قرار می‌دهد و کارمندان از آن استفاده می‌کنند تا ایرادات آن را متوجه شوند.
تغییرات در داده‌های ویندوز 10، چنان نیست که نتوانید به خوبی آنها را تجزیه و تحلیل کنید. مایکروسافت اعلام کرده که سرمایه‌گذاری قابل توجهی در زمینه هوش مصنوعی کرده است تا هم بتواند مشکلات را شناسایی کند، و هم نحوه انتخاب هوشمندانه دستگاه‌هایی که قرار است تجربه به‌روزرسانی را داشته باشند را بهبود ببخشد.

 
مایکروسافت همچنین اعلام کرده که از پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشینی برای شناسایی سریع‌تر مشکلات جدی استفاده خواهد کرد و حتی وقتی افراد کمی، مشکلی را گزارش کنند، باز هم این سیستم می‌تواند هر گونه مشکلی را شناسایی کند.
ضمنا مایکروسافت اعلام نموده که قابلیت «حذف خودکار اطلاعات» که در به‌روزرسانی اکتبر 2018 وجود داشت، در این نسخه جایی نخواهد داشت.

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید