رزمایش قطع اینترنت برای خدمات بانکی اجرا خواهد شد

رزمایش

در هفته گذشته نشست مشترکی با حضور هیئت‌رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری برگزار شد که سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل در حاشیه این نشست عنوان کرد بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله چینی‌ها برای کشورشان حریم زیرساختی، موضوعی و معنوی تعریف کرده‌اند و برای ایران نیز چنین اقدامی، ضرورت جدی و اساسی محسوب می‌شود. ما برای حفظ ارزش‌های ملی و اسلامی، ارائه خدمات و جلوگیری از احتمال قطعی اینترنت از سوی آمریکا می‌توانیم اینترنت ایرانی اسلامی داشته باشیم.

در همین رابطه امروز سازمان پدافند غیرعامل کشور به یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده درگاه پرداخت اینترنتی نامه‌ای مبنی بر اجرای رزمایش قطع اینترنت ارسال کرده است. این رزمایش با هدف کاهش وابستگی خدمات بانکی و میزبانی‌های داخلی به اینترنت بین‌المللی اجرا خواهد شد. البته تاکنون فقط شاپرک این اطلاعیه را برای مشتریان خود ارسال کرده است که انتظار می‌رود به‌زودی سایر شرکت‌های پرداخت اینترنتی نیز چنین اطلاعیه‌هایی را برای مشتریان ارسال کنند.

 

متن نامه رزمایش قطع اینترنت

در متن این نامه آمده است:

پیرو اطلاعیه صادره از شاپرک و بر اساس اعلام سازمان پدافند غیرعامل کشور برای رزمایش قطع اینترنت به‌اطلاع می‌رساند تمام سرویس‌های مبتنی بر کارت در تاریخ 1397/11/7 از ساعت 10 تا 12 به مدت دو ساعت قطع خواهد بود. در این فرآیند تمام پذیرندگان دارای سرور خارج از کشور، از دسترس خارج خواهند شد. بدیهی است پس از پایان رزمایش تمامی سرویس‌ها به حالت عادی خود باز خواهند گشت. در آینده نزدیک این رزمایش به‌تناوب تکرار شده و در نهایت تمامی پذیرندگانی که دارای سرویس خارج از کشور هستند از سرویس پرداخت خارج خواهند شد. لذا پیشنهاد شده است نسبت به انتقال سرور خود به داخل کشور اقدام کنند.

دیدگاه ها (0)

دیدگاه خود را بیان کنید