امکان جدید گوگل مپ

امکان جدید گوگل مپ
در ژوئن سال ۲۰۱۳ (خرداد و تیر ۱۳۹۲) گوگل اعلام کرد شرکت ویز (Waze) را به ‌تصاحب خود درآورده است و بر اساس شایعات، ارزش قرارداد گوگل و ویز به ۱٫۱ تا ۱٫۳ میلیارد دلار می‌رسد. از آن زمان گوگل شماری از بهترین قابلیت‌های ویز را به گوگل مپس اضافه کرده است. هشدار محدودیت سرعت، گزارش تصادف و سرعت‌سنج جزو مواردی هستند که طی سال‌های اخیر به بخشی از Google Maps تبدیل شده‌اند. بر اساس گزارش فون‌آرنا به ‌نقل از کهن، یکی دیگر از قابلیت‌های ویز قرار است به‌زودی به گوگل مپس اضافه شود.

ظاهرا نوتیفیکیشنی که نزدیک ‌شدن به تقاطع خیابان و راه‌آهن را اعلام می‌کند، به‌‌تدریج در حال انتشار برای کاربران گوگل مپس است. این نوتیفیکیشن در بخش زیرین صفحه ظاهر می‌شود و عبارت «Expect Delays» (انتظار تأخیر داشته باشید) را نشان می‌دهد. گوگل مپس با استفاده از آیکون زرد دایره‌ای‌شکل که روی آن مسیر راه‌آهن به ‌چشم می‌خورد، تقاطع خیابان و راه‌آهن را به کاربر نشان می‌دهد. هنوز نمی‌دانیم نوتیفیکیشن نزدیک ‌شدن به تقاطع خیابان و راه‌آهن در ابتدا برای کاربران اندروید ظاهر می‌شود یا iOS. این قابلیت در ابتدا در ایالات متحده‌ی آمریکا حضور پیدا می‌کند و سپس در دسترس کاربران کشورهای دیگر قرار می‌گیرد. 

گوگل هنوز این قابلیت جدید را معرفی نکرده است. در اغلب مواقع وقتی گوگل چند قابلیت جدید به مپس می‌آورد، پستی طولانی در وبلاگ خود منتشر می‌کند تا جزئیات هر یک از قابلیت‌ها را به‌صورت دقیق اعلام کند. گوگل مپس طی سال‌های اخیر پیشرفت‌های بزرگی تجربه کرده است و امروزه در کنار کمک به مردم برای رسیدن به مقصد، برای پیدا کردن رستوران، مکان‌های دیدنی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیکت پشتیبانی