اندروید 12 احتمالا میزبان گزینه Extra Dim خواهد بود

اندروید 12 احتمالا میزبان گزینه Extra Dim خواهد بود

سومین پیش‌نمایش توسعه‌دهنده‌ی سیستم‌عامل اندروید ۱۲ (Android 12) دارای گزینه‌ی جدیدی با عنوان Extra Dim در تنظیمات روشنایی صفحه‌نمایش است تا کنترل شما بر نور صفحه افزایش پیدا کند. به گزارش فون‌آرنا، Extra Dim باعث می‌شود روشنایی صفحه‌نمایش از حالت عادی کمتر شود. گوگل پیش‌تر از این قابلیت با عبارت‌های Reduce Bright Colors و Reduce Brightness یاد کرده بود.

گوگل می‌گوید Extra Dim باعث می‌شود خواندن محتوای صفحه‌نمایش فشار کمتری به چشم وارد کند و در زمان‌هایی به کار می‌آید که «حداقل روشنایی پیش‌فرض صفحه‌نمایش گوشی همچنان بیش از حد روشن به‌ نظر می‌رسد.» این قابلیت در شب یا اتاق تاریکی که قبل از خوابیدن در آن حضور دارید کاربرد خواهد داشت. 

اسکرین شات نسخه آزمایشی Extra Dim اندروید ۱۲ / Android 12

میانبر قابلیت Extra Dim را می‌توان برای منوی Quick Settings اندروید ایجاد کرد. در غیر این صورت می‌توانید با مراجعه به مسیر Settings > Accessibility > Extra Dim به قابلیت جدید دسترسی پیدا کنید. کاربران می‌توانند میانبر دیگری تعیین کنند و با استفاده از کلیدهای کنترل شدت صدا به Extra Dim دست یابند. گوگل در حال حاضر Extra Dim را به‌‌صورت محدود آزمایش می‌کند و احتمال دارد این قابلیت هرگز در نسخه‌ی نهایی اندروید 12 حضور پیدا نکند. 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تیکت پشتیبانی